به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

تاریخچه لاماسیا

لاماسیا، که در کنار استادیوم قرار دارد، قلب سیستم جوانان بارساست. این ساختمان سمبلیک، بخشی از تاریخ و میراث اف سی بارسلوناست و در سال 1702 ساخته شده است.

در ابتدا، لامسیا به عنوان کارگاه معماران و سازندگان کمپ نو مورد استفاده قرار می گرفت و مکان حضور اعضای بلند مرتبه و مشارکین در این پروژه عظیم بود. وقتی در 24 سپتامبر 1957 کار استادیوم بزرگ اف سی بارسلونا به پایان رسید، درهای لامسیا بسته شدند تا زمانی که استفاده دیگری برای آن پیدا شود. در زمان ریاست انریک لیاودت ساختمان بازسازی شد و برای دفاتر اجتماعی باشگاه، که قبلا در ویا لایتانا دایر بودند، مورد استفاده قرار گرفت. مجموعه دفاتر جدید در 26 سپتامبر 1966 افتتاح شدند.

در سال 1979 تبدیل به محل اقامت شد

وقتی باشگاه رشد کرد و ادارات مختلفی دایر شدند، به وضوح معلوم بود که لامسیا به اندازه کافی بزرگ نیست. و در زمان ریاست مونتال، آنها منتقل شدند. لامسیا مجددا تا زمان ریاست جوزپ لوییز نونیز بسته شد. او بلافاصله برایش کاربرد جدیدی پیدا کرد: لامسیا تبدیل به محل اقامت بازیکنان جوانی شد که از خارج از بارسلونا بودند. مراحل بازسازی به سرعت انجام شدند و در 20 اکتبر 1979 رسما افتتاح شد.

گروهی از بازیکنان جوان با آیندهای درخشان

این اقامتگاه اکنون برای بازیکنان جوانی مورد استفاده قرار می گیرد که خانواده های خود را برای تمرین با اف سی بارسلونا ترک کرده اند. در صدسالگی باشگاه، لامسیا 20 سالگی خود را جشن گرفت و عکس العملها بسیار مثبت بودند. بسیاری از بازیکنانی که در لامسیا زندگی کردند، برای تیم اصلی بارسا به زمین رفتند مانند آمور، گواردیولا، سرجی، دلا پنیا، پویول، ژاوی، رینا، ویکتور والدس، گابری و مسی. در کنار گروه عظیمی از بازیکنان که برای تیمهای دیگر اسپانیا بازی کردند. همه اینها به قدری موفقیت آمیز بوده که بسیاری از مردم اکنون از نام لامسیا برای اشاره به آکادمی جوانان بارسا استفاده می کنند. اما بازیکنانی که در لامسیا رشد می کنند، فقط اهل کاتالونیا یا حتی اسپانیا نیستند بلکه از بسیاری کشورهای دیگر نیز هستند.