به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

10 نظر ژاوی در کنفرانس خبری

منبع: سایت رسمی باشگاه / مترجم :علی ناظمی FCBarca.ir

محور اصلی مصاحبه ای که ژاوی روز جمعه انجام داد سبک بازی بارسا بود. نظرات کلیدی این بازیکن در این مورد را میخوانید:

١- فلسفه باشگاه غیر قابل تغییر است و در این مورد جای هیچ بحثی نیست. این پیغام تاتا به ما در روز اول کارش در باشگاه بود.

٢- هیچ بحثی در این مورد در داخل باشگاه وجود ندارد. همه ما می دانیم که به چه سبکی بازی می کنیم.

٣- فلسفه بازی ما واضح است: بازی زیبا هنگام حمله و به اهدافمان رسیدن. هیچ وقت در مورد اینکه سبکمان را عوض کنیم فکر نکرده ایم.

٤- من کاملا آماده هستم. حتی می توانم بگویم که الان در مقایسه با قبل مسافت های بیشتری را در زمین هنگام مسابقه می دوم. تیم فوتبال خوبی به نمایش می گذارد. شاید نه به درخشندگی سال های پیش ولی ما از فلسفه خود فاصله نگرفته ایم و این خوب است.

٥- هم اینیستا و هم من هر دو کاملا خوب و آماده هستیم.نقش من در تیم به هیچ عنوان عوض نشده است. ایده و سیستم بازی ما نیز تغییر پیدا نکرده اند. حتی بر عکس, میتوانم بگویم که الان احساس می کنم نقشم پر رنگ تر از قبل شده و احساس مشارکت بیشتری در تیم می کنم.

٦- می دانیم هواداران چه انتظاراتی از ما دارند. می خواهیم کیفیتی را که در سال های قبل داشتیم بدست آوریم ولی گاهی این کار بسیار دشوار است.ولی داینامیک ما مانند قبل است و هنوز می توانیم پیشرفت کنیم.

٧- چه چیزی را می توانیم بهبود ببخشیم؟ گاهی باید بیشتر بازی خود را در زمین به حریف مقابل القا کنیم و مالکیت خود را گسترش دهیم... باید اشتباهات خود را پیدا کرده و آنها را برطرف کنیم.

٨- انتقادات را قبول می کنیم ولی سبک بازی خود را تغییر نداده ایم. به زمین می رویم تا توپ را در زمین حریف در اختیار بگیریم. این به معنی بازی با ضد حمله نیست. تلاش میکنیم تا حاکم بر بازی باشیم.      

٩- زمان هایی در بازی وجود دارند که واقعا احساس خوبی در زمین داریم و فوتبال خوبی به نمایش می گذاریم مانند نیمه اول بازی در مقابل میلان. ولی باید قادر باشیم تا در طول ٩٠ دقیقه این روش بازی را حفظ کنیم.

١٠- انتظارات بزرگ هواداران از ما چالش هایی هستند که از آن لذت می بریم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید