به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

ژاوي هرناندز: ٧ عنوان ليگ و ٢٤ مدال

منبع : سایت رسمی باشگاه / مترجم : کیارش علوی FCBarca.ir

هافبك مياني بارسا به هفتمين قهرماني باشگاهي خود -بيشتر از هر بازيكن ديگري كه بازي ميكند- و همراه با بازيكن سابق رئال مادريد پاكو جنتو، ركورد بيشترين قهرماني با ٢٤ قهرماني را در اختيار دارد

هفت قهرماني در ليگ. اولين قهرماني در سال ١٩٩٩. آخرين قهرماني در سال ٢٠١٣. ژاوي هرناندز هم اكنون در ليگ اسپانيا بيشتر از هر بازيكن فعال ديگري قهرمان شده است. بعد از اولين حضورش در بارسا در سال ١٩٩٨، ژاوي روند قهرماني خود را در بارسا و اسپانيا حفظ كرده است و قهرماني در اين فصل به معناي كسب ٢٤ قهرماني او در رقابت هاي مختلف ميباشد -ركوردي برابر با ركورد پاكو جنتو.

اين بازيكن سابق مادريد ٢٣ عنوان با باشگاهش و يك عنوان با اسپانيا در طول ١٨ سال عمر حرفه اي خود از سال ١٩٥٣ تا ١٩٧١ به دست آورده است. ژاوي با باشگاه تا سال ٢٠١٦ قرارداد دارد و اين دليل است براي سبقت گرفتن از جنتو - كسي كه در طول ٤٠ سال به ركورد خود رسيده است- امري كهسخت به نظر ميرسد.


بيشترين عنوان قهرماني با بارسا

ژاوي اولين بازيكن بارسا است كه به هفت قهرماني با اين تيم دست يافته است (١٩٩٩، ٢٠٠٥، ٢٠٠٦، ٢٠٠٩، ٢٠١٠، ٢٠١١، ٢٠١٣)، قبلا با شش عنوان با آنتوني رامالتس برابر بود (١٩٤٨، ١٩٤٩، ١٩٥٢، ١٩٥٣، ١٩٥٩ و ١٩٦٠) و جوزپ گوارديولا ( ١٩٩١، ١٩٩٢، ١٩٩٣، ١٩٩٤، ١٩٩٨، ١٩٩٩).
در ليست كنوني بارسا، كارلس پويول شش قهرماني (٢٠٠٥، ٢٠٠٦، ٢٠٠٩، ٢٠١٠،٢٠١١، ٢٠١٣)، همانند ويكتور والدز، آندرس اينيستا و لئو مسي، كسي كه فقط ٢٥ سال سن دارد و قطعا ركوردهاي زيادي را خواهد شكست اگر بارسا به سلطه خود در لاليگا و اروپا ادامه دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید