به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

سیوتات والنسیا، ورزشگاهی که یادآور خاطرات است

منبع: سایت رسمی باشگاه / مترجم: سامان اکبری FCBarca.ir

هم در سال 2005، وقتی که رایکارد مربی بود، و هم در سال 2011 تحت هدایت گواردیولا، اف.سی بارسلونا با پیروزی مقابل لوانته پیش از پایان رقابت ها قهرمانیش را در لیگ تثبیت کرد.

ولی از 6 سفری که بارسا به این ورزشگاه داشته، آنخا تنها در 2 بازی پیروز شده اند. 3 مسابقه به تساوی کشید و یک بازی نیز با پیروزی تیم میزبان همراه بود.

بارسا شنبه جاری به ورزشگاه سیوتات شهر والنسیا باز می گردد، همان جایی که تقریبا کمتر از یک سال پیش، روز 11 می 2011، آنها برای سومین سال پیاپی قهرمان لیگ شدند. کیتا با ضربه ای سر فوق العاده بارسا را پیش انداخت، ولی اندکی قبل از پایان نیمه اول "فیلیپه کایسیدو" بازی را برای میزبان به تساوی کشاند. ولی همین یک امتیاز برای اینکه قهرمانی را برای یک سال دیگر تثبیت کند کافی بود.

تکرار تاریخ

6 سال پیش در فصل 05-2004 نیز داستانی مشابه پیش آمده بود، وقتی بارسا از لحاظ ریاضی با اینکه 3 بازی به انتهای لیگ مانده بود، از پیش قهرمان جام به حساب می آمد. در آن زمان ابتدا آلبرتو ریورا لوانته را پیش انداخت، ولی گلی از ساموئل اتوئو درنیمه دوم هرآنچه که نیاز بارسا بود تضمین کرد. با مربی گری فرانک رایکارد و حضور رونالدینهو به عنوان ستاره اصلی، آن شروع سه سال فوق العاده برای کاتالان ها بود که توانستند 2 لیگ، یک لیگ قهرمانان و 2 سوپرکاپ اسپانیا را فتح کنند.

بازی های سخت

جدا از 2 بازی که در دهه 60 در ورزشگاه سیوتات والنسیا برگزار شد، که یکی با پیروزی 5-4 بارسا (64-1963) و دیگری شکست 5-1 بارسا (65-1964) به پایان رسید، از 4 بازی اخیر بارسا در لوانته سه تساوی به دست آمد؛ همگی 1-1، در سال های 05-2004، 07-2006، 11-2010 و یک پیروزی خارج از خانه با نتیجه 4-1 (08-2007).

بنابراین، با رکورد کلی 2 پیروزی، 3 تساوی و 1 شکست، بارسا به مصاف لوانته در ورزشگاه سیوتات شهر والنسیا می رود درحالیکه لوانته موفق ترین فصل خودش تجربه می کند و واضح است که بازی آسانی نخواهد بود. پپ گواردیولا قبلا پس از بازی مقابل ختافه تصریح کرد که "بازی های مقابل رایو وایکانو و لوانته تکلیف لیگ را مشخص خواهند کرد".

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید