به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

منبع: سایت رسمی باشگاه

مترجم: فرشته سیفی ناجی FCBarca.ir

در میانه ی تور آمریکایی بارسا تیتو ویلانوا کمک مربی تیم مصاحبه ای با "بارسا تی وی" در مورد شرایط کنونی تیم و اهداف فصل بعد انجام داد.


تیتو ویلانووا در میامی بر اهمیت بازیهای پیش فصل در آماده سازی تیم برای قرار گرفتن در بهترین شکل در شروع فصل جدید تاکید کرد:" ما برای پیش فصل برنامه ریزی کرده ایم و با هر تیم که بازی می کنم به خوبی از این موضوع آگاهیم که همیشه از بارسلونا انتظار برد در تمام بازیها را دارند." در ادامه دست راست پپ گواردیولا در بارسلونا به خوبی از این موضوع آگاه است که برنامه بازیهای بارسا آسان نیست" برنامه دشوار است اما ما هر کار ممکن را برای پیروزی و دستیابی به سطح بالای تیم در چند سال اخیر می کنیم. هیچ بهانه ی خوبی وجود ندارد، ما بارسا هستیم و وظیفه ی ما پیروزی شدن در تمام بازیهاست."

کادر فنی هم باید رشد کند

در پاسخ به سوالی در مورد سبک بازی تیم، ویلانووا تصریح کرد روش بازی بارسا همیشه به یک شکل نیست و تکامل تیم پس از چهار سال به تکامل تیم مربیگری نیز ارتباط دارد." واقعیت این است که این چهارمین فصل کار ما در کنار یکدیگر است و در بازیهای مشابه ما به سبکهای مختلف بازی کرده ایم. ما به عنوان مربیان تیم نیز در حال پیشرفتیم و و گاهی چیزهایی را می بینم که به رشد ما کمک می کند."

دلوفو و تیاگو دارای آیِنده ای درخشان

تیتو ویلانووا  دو بازیکن تیم یعنی جرارد دلوفو که پس از حضور در بازیهای قهرمانی زیر 19 سال اروپا به اردوی تیم ملحق شد و تیاگو آلکانترا ، بازیکنی که در بازیهای پیش فصل برای بارسا گلزنی می کند را تحسین کرد:" این دو بازیکنان خوب و خوش شانسی به شمار می روند که قادر به کنار آمدن با فشار سنگین بازی در تیمی مثل بارسا هستند ، اما ما هیچ لطفی به آنها نمی کنیم اگر بیش از حد به تعریف از آنها بپردازیم و یا اینکه به فشار بر روی آنها اضافه کنیم. آنها باید در کنار ستاره های فعلی بارسا رشد کنند و به تدریج جایگاه خود را در تیم به دست آورند."

ویلانووا افزود: "ما نمی توانیم وانمود کنیم که آنها در بهترین تیم تاریخ بارسا سوپر استار هستند."

"جفرن کمک زیادی به ما کرد"

مربی بارسا در مورد جفرن پس از امضا قرارداد با اسپورتینگ لیسبون گفت:" جفرن طی چند سال اخیر کمکهای زیادی به بارسا کرد چون به خوبی با نحوه کار ما آشنا بود. اما نباید فراموش کرد وی بازیکنی است که با مصدومیتهای زیاد شانس خوبی در بارسا نداشت و با توجه به تداوم نداشتن بازیهای وی، به نظرم حالا وقت خوبی برای به دست آوردن تمام این چیزها در خارج از بارسلون بود."

حریفان بعدی

پیش از اتمام مصاحبه هنوز فرصت برای اشاره به حریفان بارسا یعنی چیواس در بازی امشب و رئال مادرید حریف بارسا در سوپر کاپ وجود داشت. در حالی که وی حریف مکزیکی را تیمی عنوان کرد که در سه بازی قبلی با بارسا برای این تیم مشکل ساز شده بود، در مورد بازی دوباره با رئال مادرید گفت:" من رئال را تیم متفاوتی نمی دانم. فصل قبل مادریدی ها بسیار خوب بودند. حالا بازیکنان جدیدی به این تیم اضافه شده، اما منتظر می مانیم تا شاهد نحوه ی پیشروی آنها باشیم. طبق چیزی که من از مادرید در پیش فصل دیدم، سبک بازی این تیم مثل سال گذشته است. آنها تیمی خوب به خصوص در ضدحمله هستند."

//

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید