به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

گواردیولا، الگو

ژاوی هرناندز همچنین در مورد مربی اش جوزپ گواردیولا صحبت کرد که "برای من یک الگو بوده است و من به این موضوع افتخار می کنم چون او انسانی استثنایی و مربی ای فوق العاده است. دوست ندارم با کسی مقایسه شوم اما او همواره کسی بوده که برای من معیار قضاوت در مورد خودم بوده است."

منبع: سایت رسمی باشگاه

مترجم: آذر فرحی FCBarca.ir

ژاوی، اینیستا یا مسی. یکی از این سه ممکن است به عنوان بهترین بازیکن جهان معرفی شود. اما چیزی که برای ژاوی مهم است این است که هر کس که برنده شود، بارسایی خواهد بود و همینطور کسی که در بارسا رشد پیدا کرده است.

روز دوشنبه در زوریخ همه چیز معلوم خواهد شد. و در جواب این سئوال که چه احساسی دارد، ژاوی گفت: "فقط همین موضوع که هر سه، بازیکنان جوانان بارسا بوده اند جای افتخار دارد. جشنی بارسایی خواهد بود." البته او بسیار مفتخر خواهد شد که برنده شود "بزرگترین جایزه ممکن است. مرا بسیار هیجان زده می کند. احساس غرور خواهم کرد." اما او همچنین افزود که برای این جایزه، از خواب و غذا نیفتاده است.

بارسا همه چیز است

در مقابل آتلتیک بیلبائو، او 550مین بازی خود را انجام داد. رکوردی جدید برای باشگاه. از نظر ژاوی "مایه مباهات است. من بسیار افتخار می کنم که توانسته ام از پیراهن بارسا دفاع کنم. بارسا برای من همه چیز است. و اینکه توانسته ایم عناوینی به دست بیاوریم، چیزی که هدف این باشگاه است. دفاع کردن از این رنگها، بهترین است. افتخار می کنم که اینجا هستم."

خاطرات شیرین

اگر او قرار بود از بین بازیهای بی شماری که در آنها حضور داشته است یکی را انتخاب کند، او گفت: "پس از 13 سال اینجا بودن، کار آسانی نیست. شاید 6-2 برنابئو یا این 5-0 اخیر، به خاطر شیوه بازی کردنمان. و البته فینال لیگ قهرمانان در رم، در نهایت بازی ای بود که در آن عنوان به دست آوردیم."

اشتیاق، کلیدی است

او گفت که بسیار دوست دارد در بارسا از فوتبال خداحافظی کند و نمی تواند خودش را در تیم دیگری تصور کند. او دلیل موفقیتش را صرفا اشتیاق برای خوب بازی کردن عنوان کرد. اما همچنین گفت که اعتماد مربیها هم مهم بوده است و این واقعیت که در مصدومیتها نسبتا خوش شانس بوده است: "اگر می توانستم، تمام زندگی ام فوتبال بازی می کردم، اما بستگی به شرایط دارد. تا چند وقت دیگر می توانم ادامه دهم. اما فعلا می خواهم از لحظاتم لذت ببرم. برای خودم هدفی نمی سازم."

بازی در سن مامس

در بازی مقابل بیلبائو، جایی که آبیدال "بی نظیر" ظاهر شد، ژاوی اعتراف کرد که: "یکی از بازیهای فوق العاده ای که شما از بارسا انتظار دارید، نبود." اما بازیکنان فقط خوشحال بودند که به یک چهارم نهایی صعود کردند: "هر بازی متفاوت است و باید دقایق را فرو ببرید. جلو رفتن سخت بود. اما به مشکلاتی هم برنخوردیم. ما بازی را در اختیار داشتیم و فرصتهایی برای گلزنی نیز به دست آوردیم."

اهمیت جام حذفی

پس از اینکه توضیح داد دیگر در پاشنه پایش احساس درد ندارد، ژاوی گفت که کوپا دل ری به طور خاص جامی است که آنها به آن علاقه مند هستند: "ما دو سال پیش فینال بسیار خوبی داشتیم و دوست داریم دوباره به آنجا برسیم. از نظر ما، جام حذفی رقابت بسیار مهمی است."

//

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید