به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

محرومیت اویفالوژی

گواردیولا درباره ی محرومیت احتمالی اویفالوژی به خاطر تکل او روی مسی در دیدار یکشنبه نیز صحبت کرد: "کمیته ی انضابطی کاری را که درست بداند انجام خواهد داد. فوتبال ورزش پر برخوردی است و همواره چنین موقعیت هایی پیش خواهد آمد. هنگامی که داوران آن را می بینند باید بلافاصله برخورد کنند و چنین می کنند".

"فوتبال سرعت است و بازیکنانی وجود دارند که از دیگران سریع تر هستند، که با انگیزه و علاقه ی بیشتری بازی می کنند. بازیکن، درست مانند هر کسی که به دیگری آسیب می رساند، احساس بدی راجع به آن دارد. باید مراقب باشید، اما ممکن است برای هر کسی اتفاق بیافتد. هر کس که عقاید خود را بیان می کند نسبت به هواداران مسئول است". گواردیولا با ارجاع به اظهار نظر یک مفسر مادریدی که پیش تر در این فصل انجام داده بود، گفت: "من نمی گویم ' باید مسی را به هر طریق ممکن متوقف کنیم. قانونی یا با خطا'، فقط مسئول چیزی هستم که گفته ام".

در آخر سرمربی از اتلتیکو مادرید به خاطر نحوه ی رفتارشان پس از اتمام بازی تشکر کرد: "مدیر آن ها و همچنین کیکه پس از پایان مسابقه به رختکن آمدند. آن ها واقعاً رفتار خوبی داشتند و جویای حال مسی بودند. فکر می کنم عذر خواهی خود بازیکن هم عالی بود".

منبع: سایت رسمی باشگاه

مترجم: رامین باشی زاده FCBarca.ir

خوسپ گواردیولا نسبت به دیدار فردا مقابل اسپورتینگ خوشبین است و با اینکه تیمش باید بدون لئو مسی مصدوم بازی کند، تأکید کرد: "عملاً بدون جایگزین است، اما در غیابش نیز به جلو می رویم".

گواردیولا در این باره نظر داد: "مسی توانایی های خاصی دارد. خوشبختانه به زودی بهبود خواهد یافت. بازیکن قدرتمندی است و استخوان ها و رباط هایش مقاومت کردند. امیدواریم طی دو یا سه هفته به میان ما بازگردد".

"هنگامی که آماده باشد برمی گردد"

گواردیولا به رغم خوشبینی، هشدار داد: "هنگامی که آماده باشد برمی گردد. مصدومیتی است که می تواند عوارض بعدی داشته باشد - اگر کاملاً درمان نشود، ممکن است تا مدتی همراهش باشد. نمی دانم به مسابقه با روبین کازان خواهد رسید یا خیر، فقط باید استراحت کند تا دوباره آماده شود. تاریخی برای بازگشتش تعیین نکرده ایم و او کاملاً این را می داند و تکرار می کنم، هنگامی که آماده باشد باز خواهد گشت".

اسپورتینگ

دیدار چهارشنبه اولین مسابقه ای است که مسی از دست خواهد داد، اما گواردیولا به خبرنگاران اطمینان داد: "حتی به دنبال راهی برای تداوم حمله و دفاع بهتر خواهیم بود. اسپورتینگ مدتی است که مربی خود را حفظ کرده و این امتیاز مثبت است. آن ها خود را در دسته ی اول تثبیت کرده اند. می توانند با دو یا سه پاس سریع به دروازه ی شما برسند، و واقعاً سریع با دو یا سه بازیکن هجوم آورند. برای حمله و به گل رسیدن تلاش زیادی می کنند".

گواردیولا ادعا کرد برای سرمربی اسپورتینگ، مانوئل پرسیادو "علاقه و احترام زیادی" قائل است و گفت برای شکست تیم او "باید همه چیز را درباره ی آن ها بدانیم و ببینیم از کدام ناحیه می توانیم به آن ها ضربه بزنیم و چگونه می توانیم متوقفشان کنیم".

"قدرت ما درون زمین است"

همچنین گواردیولا بر فاصله گرفتنش از صحبت های اخیر مطبوعات تأکید کرد و گفت: "قدرت ما درون زمین است. تنها کاری که باید انجام دهیم تلاش، بهتر شدن و ادامه ی روند پیروزی ها است. مقابل اتلتیکو مادرید واقعاً خوب عمل کردیم و بازی های کاملی مانند آن، زیاد نبوده اند. دو بازی خیلی خوب داشته ایم، ولی اکنون باید به این روند ادامه دهیم - کاری که قانع شده ام قادر به انجامش هستیم".

از گواردیولا راجع به تغییرات در سبک بارسا سؤال شد، و پاسخ داد: "کار خاصی انجام نمی دهیم، فقط در حال شناخت بهتر همدیگر هستیم. جزئیات را به روز می کنیم، اما ایده ی پایه همان است. سعی می کنیم جنبه های معینی را با قدرت بازیکنانمان مطابقت دهیم، و تلاش می کنیم آن ها نیز با شرایط تطبیق پیدا کنند تا احساس راحتی نمایند".

اینیستا، در شرف پدر شدن

گواردیولا به آندرس اینیستا به خاطر اخبار پدر شدن قریب الوقوعش تبریک گفت: "مسئله ی مهم این است که او و همسرش خیلی خوشحال هستند و فرزند آینده شان سالم است. برگشتن آندرس بهترین خرید این فصل است. او بسیار شادمان است و امیدوارم این واقعه ی خوشحال کننده موجب گردد او حتی بهتر شود و قادر شود به سطح خود بازگردد".

سرمربی راجع به یکی دیگر از فاتحان جام جهانی، یعنی سرخیو بوسکتس هم صحبت کرد و توضیح داد: "اکنون سومین سال حضورش در تیم است و به بازکنی ثابت تبدیل شده است. بازیکنی با ثبات و دارای شخصیتی قدرتمند است. برای تیم خوب است که نسلی جدید مانند او در راه است".

ویا و ماسکرانو

گواردیولا در رابطه با خریدهای جدیدش مطمئن بود: "ماسکرانو عالی هماهنگ شده است، به خاطر او یا آدریانو به هرکولس نباختیم. با این گونه تحلیل ها به جایی نخواهیم رسید. هر دوی آن ها کمک بزرگی هستند، چه در خارج و چه در داخل زمین". داوید ویا: "گلزنی خواهد کرد. هرجا که بازی کرده گل زده است و برای ما هم گل خواهد زد". گواردیولا با تنها نکته ی منفی، راجع به آبیدال، صحبتش را به پایان رساند: "پدربزرگ او فوت کرده است و مراسم خاکسپاری امروز یا فردا است. وقتی مراسم به پایان برسد بر خواهد گشت".

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید