به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

آن ها کجا هستند؟ تیم رویایی ، قسمت اول (2/3)

منبع : Total Barca / مترجم : محمدرضا مرادخانی FCBarca.ir

ناندو - Nandoفرناندو مونوز گارسیا دو فصل را برای بارسا به عنوان مدافع مرکزی گذراند. او در سال 1990 از سویا به باشگاه ملحق شد و بعد از آخرین جام، در نهایت برای چهار سال به رئال مادرید رفت و پس از آن در سال 1996 به دیگر رقیب بارسا، اسپانیول پیوست؛ سرانجام در سال 2001 در همان باشگاه به خاطر مصدومیت بازنشسته شد. متاسفانه او دیگر با فوتبال درگیر نیست و در حال لذت بردن از دوران بازنشستگی خود در سویا می باشد و او در معاملات املاک و مستغلات دابلس مشغول می باشد.


خوان کارلوس - Juan Carlos

 

خوان کارلوس رودریگز مورنو، با نام مستعار خوان کارلوس ؛ او از اتلتیکو مادرید برای فصل 1992-1991 به "تیم رویایی" پیوست. او در پُست فول بک (Fullback) چه در سمت راست و چه در سمت چپ بازی میکرد. او در فینال مقابل سمپدوریا بازی کرد اما حتی نتوانست برای نیمکت میلان آماده شود. خوان کارلوس برای 3 سال در باشگاه ماند و بعد از فصل 94-93 آنجا را ترک کرد، یک سال را در والنسیا گذراند و سپس چهار سال در باشگاه اصلی خود، رئال وایادولید، تا زمان بازنشستگی خود بعد از فصل 99-98 .
در دوران بازنشستگی اش، او نماینده ی تیم فوتبال کاستیا و لئون خودمختار در سال 2002 بود و در حال حاضر رئیس انجمن جانبازان ِ رئال وایادولید، سِمَت او از سال 2005 آغاز می شود. او همچنین تیم فوتبال کاستیا و لئون خودمختار برای یک بازی برگشت در سال 2002 مدیریت کرد.

جوزپ گواردیولا - Josep Guardiola

 

چه بیشتر میشود راجع به عضویت جوزپ گواردیولا در "تیم رویایی" گفت؟ پس از زندگی حرفه ای خود در باشگاه بارسلونا، او در ایتالیا برای رم و برشیا بازی کرد، الاهلی ِ قطر، و بازی حرفه ای خود در مکزیک با Dorados de Sinaloa در سال 2006 پایان داد. 
او سپس یک سال قبل از بازگشت به باشگاه فوتبال بارسلونا ، مدیریت فوتبال بارسلونا B به عهده گرفت. سال اول خود را با بارسلونا B موفق بود. سپس به او پیشنهاد شغل رویایی سرمربیگری باشگاه بارسلونا بعد از فرانک رایکارد در پایان فصل 2008-2007 داده شد. استراحت تاریخ است. در سال اول کار خود، گواردیولا اولین سرمربی اسپانیایی شد که همزمان سه عنوان قهرمانی لیگ، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را در طی فصل 2009-2008 دریافت کرد. او از معدود کسانی است که جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را چه در زمان بازیکنی و چه در زمان مربیگری با یک باشگاه بدست آورده است. او در حال حاضر 12 عنوان به عنوان مدیر بارسا بدست آورده است، بیش از یوهان کرایوف در تاریخ باشگاه موفق بوده است با سه قهرمانی لیگ، دو لیگ قهرمانان، سه سوپر کاپ، دو سوپر باشگاه های اروپا، یک کوپا دل ری، و یک جام باشگاه های جهان فیفا.


اوسِبیو ساکریستان - Eusebio Sacristán

 

اوسیبیو از اتلتیکو مادرید قبل از شروع فصل 1989-1988 به باشگاه بارسلونا پیوست و بعنوان هافبک در "تیم رویایی" بازی میکرد. در طی زمان حضور در باشگاه، برنده 4 عنوان قهرمانی متوالی لیگ، یک جام برندگان و جام قهرمانان اروپا شد. پس از فصل 1995-1994 ، او برای سِلتا ویگو و رئال وایادولید، تا قبل از بازنشستگی در سال 2002 بازی کرد.
او بعنوان دستیار فرانک رایکارد به باشگاه بازگشت ، او و تِن کیت (Ten Cate) به مدیریت رایکارد کمک میکردند و برنده دو عنوان قهرمانی لیگ متوالی و یک لیگ قهرمانان اروپا شدند. او تا پایان برکناری ریکارد در باشگاه بود. او اولین مربیگری خود را در سلتا ویگو در مارس 2009 آغاز کرد ولی در ژوئن 2010 از باشگاه خارج شد. در حال حاضر او به بارسا بازگشته و جانشین لوئیس انریکه در پست مدیریت بارسا B است.

 

* این مقاله به علت حجم بالا توسط مترجم به 3 بخش تقسیم شده، برای مشاهده ی بخش اول اینجا کلیک کنید، بخش دوم نیز در آینده بر روی سایت قرار خواهد گرفت.
* تاریخ انتشار این مقاله 15 سپتامبر 2011 می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید