به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

"تعویض های تیتو و تاثیرات آن"

نویسنده : بهنام کسری / FCBarca.ir

در اینجا قصد داریم بپردازیم به تعویض های تیتو ویلانووا در این فصل و تاثیراتش بر روند بازی :


بازی اول - بارسلونا 5 - رئال سوسیه داد 1


در حالی که بازی با نتیجه 4-1 دنبال میشد و تیتو هم تقریبا از پیروزی تیمش مطمئن شده بود در نیمه دوم پیکه رو بجای پویول ، اینیستا رو بجای فابرگاس و داوید ویا رو بجای پدرو به بازی آورد.تعویضی های دوم و سوم تیتو گل پنجم بارسا را به ارمغان آوردند.اینیستا پاس داد و ویا دقیقه 84 اولین گل فصلش را زد.


بازی دوم - بارسلونا 3 - رئال مادرید 2

بعد از گل مسی در دقیقه 70 ، تیتو تیو رو به بجای الکسیس به بازی فرستاد.5 دقیقه بعد از ورود این بازیکن به زمین بارسا گل سومش را زد.و بعد از این گل سسک بجای ژاوی به میدان اومد.در حالی که همه چی داشت خوب پیش میرفت ناگهان والدس همه چی رو خراب کرد...


بازی سوم - اوساسونا 1 - بارسلونا 2

یک بازی سخت در زمین اوساسونا.بازی تا دقیقه 76 ، 1-0 به نفع اوساسونا دنبال میشد.تیتو 3 تعویض موثر انجام داد که حاصل آن زدن 2 گل در 4 دقیقه و بدست آوردن 3 امتیاز ارزشمند این بازی بود.پدرو بجای فابرگاس ، ژاوی بجای اینیستا و داوید ویا بجای تیو همگی تا قبل از رسیدن گل اول بارسا به میدان اومده بودند.


بازی چهارم - رئال مادرید 2 - بارسلونا 1

ظاهرا در اون بازی همه چی دست به دست هم داده بود تا مورینیوی خوش شانس فاتح سوپر جام بشه.دنی آلوز قبل از شروع بازی مصدوم شد،آدریانو که قرار بود دفاع چپ بارسا باشد جای آلوز بازی کرد و یوردی آلبا بدون گرم کردن در پست دفاع چپ بازی رو شروع کرد.
تعویض اول تیتو بعد از اخراج آدریانو در نیمه اول بود.مونتویا بجای الکسیس.مونتویا برای اولین بار در ال کلاسیکو بازی میکرد و بخوبی تونست راه نفوذ رونالدو رو ببنده.تعویض های بعدی بارسا سانگ بجای بوسکتس و تیو بجای پدرو بودند.در نیمه دم بارسا با وجود 10 نفره بودن به مراتب بهتر از رئال مادرید بازی کرد و 3-4 شانس خوب گلزنی داشت.


بازی پنجم - بارسلونا 1 - والنسیا 0

نیمه اول با تک گل آدریانو به پایان رسید.در ابتدای نیمه دوم آلبا بجای آلوز مصدوم به بازی اومد و در ادامه ی کار هم اینیستا و بوسکتس برای حفظ نتیجه به بازی اومدند.


بازی ششم - ختافه 1 - بارسلونا 4

یک ترکیب غافلگیر کننده از تیتو! گذاشتن مسی و آلوز روی نیمکت! 
اما بارسا بدون مسی هم برنده به رختکن رفت.نیمه دوم با اومدن مسی و ویا بارسا 3 گل دیگه زد.تعویضی های تیتو این بار هم گل زدند.


بازی هفتم - بارسلونا 3 - اسپارتاک مسکو 2

تعویض اول تیتو از روی اجبار بود.سانگ بجای پیکه که مصدوم شده بود در دقیقه 12 به بازی اومد.نیمه اول 1-1 به پایان رسید.نیمه دوم اسپارتاک روی یک ضد حمله گل زد و بازی 2-1 شد.الکسیس دقیقه 64 بجای آلوز به بازی اومد و سیستم بارسا از 4-3-3 به 3-3-4 تغییر پیدا کرد.مسی دقیقه 72 بازی رو مساوی کرد.سپس ویا بجای تیو به بازی اومد و در دقیقه 80 مسی گل پیروزی بخش بارسا رو به ثمر رسوند.باز هم تعویضهای تیتو نتیجه رو برگردوندند.


بازی هشتم - بارسلونا 2 - گرانادا 0

این بازی با درخشش دروازه بان گرانادا میرفت که مساوی تموم شه،اما ژاوی که به عنوان یار تعویضی به زمین اومده بود تونست با یک شوت زیبا در دقیقه 87 قفل دروازه ی گرانادا رو باز کنه و دقیقه 90 هم مدافع این تیم برای دومین بار دروازه شون رو باز کرد.دیگر تعویض های تیتو ، پدرو بجای ویا و تیو بجای آدریانو بودند.بارسا دقایق آخر این بازی رو باز هم با سیستم 3-3-4 (3-4-3) بازی کرد.


بازی نهم - سویا 2 - بارسلونا 3

یه بازی دراماتیک! گلهای سویا برخلاف جریان بازی به ثمر رسید.بازی تا دقایق آخر با نتیجه 2-1 به نفع سویا دنبال میشد.تیتو مجددا ریسک کرد و سیستم بارسا رو از 4-3-3 به 3-4-3 تغییر داد.تیو بجای الکسیس ، تیاگو بجای بوسکتس و داوید ویا بجای آلوز به بازی اومدند و بارسا با گلهای دقیقه 89 سسک و 93 ویا تونست یه برد تاریخی بدست بیاره.
تاثیر تعویض های تیتو در این نتیجه کاملا مشهود بود.تیتو بعد از این بازی گفت میتونستم ریسک نکنم و نهایتا به نتیجه تساوی راضی باشم،اما من دوست داشتم پیروز شویم.


بازی دهم - بنفیکا 0 - بارسلونا 2

تیتو تا قبل از تعویض هایش نتیجه ی دلخواهش رو بدست آورده بود.یک تعویض اجباری (سانگ بجای پویول) و 2 تعویض دیگه هم برای حفظ نتیجه و آماده شدن اینیستا و ویا برای بازیهای بعد بود.


بازی یازدهم - بارسلونا 2 - رئال مادرید 2

در این ال کلاسیکو تیتو فقط 2 تعویض انجام داد.اولین تعویض اجباری بود و مونتویا بجای آلوز مصدوم در دقیقه 28 به بازی اومد و تعویض بعدی الکسیس بجای سسک بعد از گل دوم مسی.تیتو در ادامه دست به ریسک نزد و بازی با نتیجه 2-2 به پایان رسید.بازی کردن آدریانو در دفاع مرکزی بزرگترین ریسک تیتو در این دیدار بود.


بازی دوازدهم - دپورتیوو 4 - بارسلونا 5

کلکسیونی از اشتباهات داوری و والدس باعث شد این دیدار ساده برامون خیلی سخت بشه.اخراج اشتباه ماسکرانو در اوایل نیمه دوم کار رو برای بارسا پیچیده کرد.تیتو بلافاصله 3 تعویض در 7 دقیقه انجام داد تا نتیجه ی 4-3 رو حفظ کنه.پدرو بجای تیو ، آدریانو بجای ویا و ژاوی بجای سسک به بازی اومدند که حاصل این 3 تعویض 1 گل و کنترل بازی بود.گل چهارم دپورتیوو روی گل بخودی آلبا به ثمر رسید!


بازی سیزدهم - بارسلونا 2 - سلتیک 1

یک بازی یک طرفه که میرفت با نتیجه 1-1 تموم شه.اما فشار بارسا تا دقایق پایانی باعث شد آلبا دقیقه 94 گل پیروزی تیم را بزند.تیتو در این دیدار هم 2 تعویض انجام داد.تیو بجای پدرو و ویا بجای الکسیس.بعد از ورود این دو بازیکن بارسا 4 موقعیت گل بدست آورد و ضربه ی ویا هم با بدشانسی به دیرک خورد.


تعویض های تیتو نشون دهنده ی بازی خوانی خوب این مربی هستش و هرچقدر که جلو میریم تیتو با تجربه تر و بازیکنها هم با تفکرات این مربی بیشتر آشنا میشند،و البته با بهبودی مصدومیت ها این امید میره که تیم بهتر از الان عمل کنه.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید