به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

آنالیز بارسای 2012 - 2013 – بخش اول

منبع : totalbarca و Perarnau Magazine / ترجمه : حسین اسماعیلی  FCBarca.ir


مارتی پرارنائو تحلیل گر مشهور بارساست و اخیرا در وبلاگش ، تحلیل کاملی از تیم این فصل ارائه کرده است. این تجزیه و تحلیل توسط رافائل لئون نوشته شده است ( @_rafaleon_ ) ، بخش اول به دروازه بان ها و دفاع ها اختصاص دارد.

دروازه بان ها : والدز و پینتو

منطقی است همچنان با هر دو دروازه بان کار ادامه پیدا کند، همچنین هیچ دلیلی برای ایجاد تغییر در این پست وجود ندارد. ویکتور در حال حاضر پنج سال در میان بهترین دروازه بان های جهان حضور داشته است ، در حالی که خوزه مانوئل جایگزین کاملیست : او تجربه را به تیم می آورد و جایگاه خود در این تیم را می پذیرد ، او عضوی کلیدی تیم از نظر شرایط جوی تیم است ، و این کار را موقعی که مورد نیاز است انجام می دهد.

- تیم ب : اولین انتخاب به عنوان دروازه بان بارسا ب اویر اولازابال است. به هر حال ، او به جز در مواردی خاص عملکردی را از خود به نمایش نگذاشته که این اجازه را به او بدهد تا بتواند به تیم اول بپیوندد .

خط دفاع :


- آنها مطمئنا می مانند : آلوز ، پیکه ، ماسچرانو ، پویول و آدریانو.

دنی این فصل را پس از عملکرد پر افت و خیز در فصل گذشته با تلاش برای پیشرفت آغاز می کند . او به نظر ، مایل به نشان دادن این است که هنوز بهترین مدافع راست جهان است. جرارد پیکه در وضعیتی مشابه به سر می برد: پس از فصلی عجیب ، عملکرد قابل توجهی در یورو کاپ به نمایش گذاشت. برای تائید و تثبیت این پیشرفت لازم خواهد بود تا جایگاه و نقش خود در تیم را بازیابد. به هر حال ، او مجبور خواهد بود برای جایگاهش در دفاع مرکزی با ماسچرانو و پویول " بجنگد " . برای اولین بار هافبکی که مبدل به مدافع مرکزی شده عملکرد فوق العاده ای در آن پست از خود به نمایش می گذارد ، در حالی که کاپیتان چنانچه خودش را از مصدومیت دور نگه دارد برای ارائه بازی های فوق العاده خواهد جنگید. در نهایت ، آدریانو با وجود اینکه فصل گذشته را به لطف عملکرد بسیار خوبش به صورت عادی به پایان رساند ، فصل آسانی نخواهد داشت . او توانسته مصدومیت های شدید در طول بازی را ، کاهش دهد و تا حد زیادی کیفیت کارهای دفاعی خود را بهبود بخشیده است. شایعات انتقال او عجیب بودند ، چرا که تقریبا هیچ بازیکن دیگری در کلاس جهانی قادر به بازی در چهار گوشه زمین نیست.

- او می ماند و امیدواریم دوباره بتواند بازی کند : اریک آبیدال. کاری که می توانیم انجام دهیم ، آرزوی بهبودی کامل برای اوست، به طوری که مجددا به فوتبال بازگردد. غیبت آبیدال در بین بازیکنان تیم محسوس خواهد بود، چرا که احتمالا مدافع چپی با خصلت های دفاعی او که بتواند فوتبال تهاجمی نیز ارائه کند وجود نخواهد داشت. او بار اول توانست به بهبودی دست پیدا کند، و این فصل ، پیش از این گفته که می خواهد برای کریسمس بازگردد. برای مردی با چنین شخصیتی ، هر چالشی ممکن به نظر می رسد. حتی این مورد.

- احتمالا باشگاه را ترک می کند : فونتاس

آندرئو احتمالا در نهایت برای تیم دیگری بازی خواهد کرد. در اولین سال خود به عنوان عضوی از تیم بارسای (2011-12) ، فرصت های زیادی برای بازی کردن نداشت ، و حتی پس از آن ، عملکردی که مردم از یک مدافع در بارسا انتظار دارند از خود نشان نداد. وی همچنین با پیکه زیاد هماهنگ نیست ، به گونه ای که هر دو سرعت بالایی ندارند . البته کاملا مقصر نبود، بخش زیادی از فصل گذشته مصدومیتی طولانی مدت گریبان گیرش بود ، که در حال حاضر کاملا از آن رهایی یافته. با این حال ، برای او دشوار خواهد بود که بماند.

- خريد جديد : يوردي آلبا

او يکي از بازيکناني بود که بيشترين مشتري را در بازار نقل و انتقالات داشت ، و بخاطر سن پايينش يکي از درخشان ترين ستاره هاي فصل گذشته بود . او فقط 23 سال سن دارد ، اگر فوتبالي که در يورو نشان داد را ادامه دهد يکي از بهترين ها خواهد شد . به هرحال ، بايد ببينيم که چگونه تيم با دو مدافع کناري که هر دو ميل به نفوذ دارند هماهنگ مي شود . مسئله اي ديگر نيز وجود دارد ، بازي هوايي تيم که با حضور آبيدال امکان پذير بود با حضور او (آلبا) به چالش کشيده خواهد شد .

- از تيم بارسا ب : مونتويا ، بارترا و مونيسا :

مونتويا ، که بازي بسيار خوبي در فينال کوپا دل ري با تيم اصلي انجام داد ، بنظر مي رسد جايگاه خود در تيم اصلي را پيدا کرده است . او جانشين دني آلوز مي باشد . بنطر مي رسد بارترا نيز بعد از بازي هاي خوب در پيش فصل جايگاه مدافع وسط چهارم را بدست آورده است (بعد از پويول ، ماسکرانو و پيکه) ، پتانسيل بالاي او و همچنين پيدا کردن مدافعي در حد و اندازه هاي بارسا و البته قيمت معقول باعث شد بارترا به اين جايگاه برسد . در آخر مونيسا که بايد يک مصدوميت طولاني ديگر را نيز پشت سر بگذارد . اگر او به آمادگي گذشته نرسد ، به خاطر مدافعاني که در تيم حاضر هستند احتمالا او بصورت قرضي به تيم هاي ديگر فرستاده شود .

- بارسا ب : از وقتي که بهترين مدافعان بارسا ب به تيم اصلي منتقل شدند ، بنظر مي رسد ديگر مواردي مشابه براي آينده وجود ندارند . در آينده ، گريمالدو و سرخي گومز شايد گزينه هاي بعدي باشند . با توجه به مصدوميت ها ، اگر بارسا به مدافعي ديگر نياز داشته باشد ، آن بازيکن مي تواند سرخي گومز باشد (اين بازيکن در يکي از بازي هاي سوپر کاپ در فصل هاي گذشته به ميدان رفت) ، باليو اگر تيم نياز به يک دفاع راست داشته باشد ، و شايد هم پلاناس براي دفاع وسط (گريمالدو بسيار جوان است) .

- گزينه هاي موجود (اين مقاله قبل از به خدمت گرفتن الکس سانگ نوشته شده است) : الکساندر سانگ بنظر مي رسد اولين گزينه براي يک مدافع وسط اضافه باشد ، اگر نياز شود ، و سپس بوسکتس مي تواند انتخاب شود . هيچ کدام از اين گزينه ها در گذشته بازي فوق العاده اي در اين پست نداشته اند . براي بازي در دفاع وسط راست و چپ بنظر دوسانتوس ميتواند در دفاع وسط (راست) بازي کند ، مثل وقتي که تيم نياز دارد و پدرو در سمت چپ بازي ميکند .

آناليز کلي :

بارسا 8 بازيکن دارد که مي توانند در 4 پست بازي کنند ( 3 مرد خط دفاعي کمتر جابجا خواهند شد ، مخصوصا با غيبت آبيدال) . با وجود 11 بازيکن تيم اصلي : فونتاس احتمالا بصورت قرضي به تيم ديگري خواهد رفت ، در حالي که مونيسا و آبيدال اکثر فصل را بيرون خواهند بود . 6 بازيکن از 8 تايي که باقي ماندند در سطح بسيار بالايي براي بارسا بازي مي کنند . بهرحال ، بازي اصلي پيکه و دني آلوز را بايد ببينيم که چگونه خواهند بود . اگر آن ها بازي هاي فصل گذشته ي خود را دوباره به نمايش بگذارند و همچنين اگر مشکلات فيزيکي آدريانو و پويول را در نظر بگيريم باز هم شک و شبهاتي وجود خواهد داشت .

 

//

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید