به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

کمیسیون مدیریت (1961)

با استعفای میرو-سانس از ریاست در 1 مارس 1961، کمیسیون مدیریت به ریاست آنتونی خولیا دِ کامپانی کنترل اوضاع را به عهده گرفت. این هیئت اجرایی موقت که متشکل از 8 مدیر بود، باشگاه را در دوران سختی تا انتخابات 7 ژوئن اداره کرد.

اعضای این هیئت عبارت بودند از آنتونی خولیا دِ کامپانی رئیس، آرتور سوکه قائم مقام، انریک وردو خزانه دار، خائومه آمات قائم مقام خزانه دار، فابیا استاپه حسابدار، ژاویر فونت قائم مقام حسابدار، خواکیم ویولا دبیر، آرتور مارتی کُت قائم مقام دبیر، و اعضای هیئت مدیره خوسپ اویر، خوان ماریا شیول، خوان اسکریبا، میکل ویادر و بالدومر کابره و اعضای علی البدل آلبرت پونس، یوری روتیر، انریک تولوسا، کلیمنت ویدال و ویسنس کارس.

این تیم مجبور بود در خلال یک بحران حدی ورزشی، اجتماعی و اقتصادی فعالیت کند. کمیسیون مدیریت به منظور جبران تراز مالی نامطلوب، مجبور شد ستاره ی بزرگ تیم، لوییز سوارز را با قیمت 25 میلیون پستا که در آن زمان مبلغ بالایی محسوب می شد، به اینترمیلان بفروشد. این کار در روز 26 می 1961 انجام شد، پنج روز پیش از فینال جام باشگاه های اروپا در برن بین اف سی بارسلونا و بنفیکا؛ دیداری نفرین شده که بارسا در آن به اقبال فوق العاده بد خود 3-2 باخت. در 7 ژوئن انتخابات برگزار شد و کمیته ی مدیریت منحل شد.