به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

والتر ویلد (1901-1899)

والتر ويلد این افتخار را داشت که اولین رئيس تاريخ باشگاه فوتبال بارسلونا باشد.

او يکي از دوازده نفري بود که در 29 نوامبر 1899 در جلسه اي که در سول جيمناسيول برگزار شد و طي آن باشگاه بارسا تاسيس گشت، بود. اين مرد انگليسي قديميترين عضو اصلي باشگاه بود و هم قطار هاي وي او را به اتفاق آراء به عنوان رياست باشگاه انتخاب کردند.

ويلد يک جنتلمن با ذوق بود که در بيش از 10 بازي تيم در ورزشگاه حضور داشت. اما او به خاطر کاري که انجام داد هميشه در خاطره ها ماندگار شد. او اجازه داد آپارتمان شخصي اش محل برگزاري جلسات هيئت مديره و محل ملاقات ها براي برقراري روابط ديپلماتيک با ديگر باشگاه شهر بارسلونا يعني کاتالان که قديميترين باشگاه فوتبال در اين شهر بود، باشد. يکي از مهمترين اقدامات ويلد در طي دوران رياستش، راه اندازي اولين زمين اختصاصي براي بارسا در هتل کاسانوواس بود.

والتر ويلد سه بار بين تاريخ 13 دسامبر 1899 تا تاريخ 27 دسامبر 1900 به عنوان رياست باشگاه بارسلونا انتخاب شد. اما در 25 آوريل 1901 به خاطر اينکه مي بايست به بريتانيا بر ميگشت، بعد از 513 روز رياست در بارسا مجبور به استعفا شد. در همان روزي که او استعفايش را اعلام کرد، به خاطر خدماتي که در طول مديريتش انجام داده بود عنوان عضو افتخاري باشگاه را دريافت کرد.

ويلد بعد از آن خيلي کم از امور باشگاه خبر داشت، تا آنجا که وقتي نزديک به نيم قرن بعد به عنوان مهمان افتخاري در جشن ساليانه باشگاه شرکت کرد، از ديدن پيشرفت هايي که باشگاه بعد از دوران رياست او داشت، متحير شد.