به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

بارتومئو ترادس (1902-1901)

ترادس يکي از باهوش ترين افراد تاريخ باشگاه بارسلونا بود.

او هيئت مديره باشگاه را شکل داد و نام آن را گنجينه نهاد، و وقتي والتر وايلد در تاريخ 25 آوريل 1901 استعفا داد، او به رياست باشگاه رسيد. در طي دوران رياستش، ترادس در بوجود آمدن فدراسيون فوتبال کاتالان سهيم بود. اين فدراسيون تمام باشگاه هاي ايالت را به جزء اسپانيول و اينترناسيول در بر ميگرفت. ترادس همچنين اولين کميته ورزشي تاريخ باشگاه را تاسيس کرد. اين کميته متشکل بود از گمپر، ميرو و ديدرکلر. او همچنين تيم هاي دوم و سوم را نيز شکل داد.

او مرد ثروتمندي بود، که اين موضوع به باشگاه در مشکلات زيادي کمک کرد. در واقع او را ميتوان اولين سرباز واقعي بارسا دانست. زماني که بارسا مجبور بود زمين هتل کاسانوواس را ترک کند، ترادس زمين جديدي خريد و آن دومين زمين تاريخ باشگاه لقب گرفت. مثال ديگر از اهميت پولي که او در باشگاه خرج کرد را ميتوان کمک بلاعوض 1400 پساتي (پول رايج آن زمان) که به باشگاه بخشيد نام برد. با آن پول باشگاه توانست تمامي بدهي هاي خود را بپردازد.

در دوران رياست ترادس، اف.سي بارسلونا اولين جام خود را برد. جام ماکايا در سال 1902 يا همان جام قهرماني کاتالونيا. او حتي براي تيم در اولين بازي تاريخ باشگاه در برابر مستمرات انگلستان بازي کرد و تا سال 1903 در مجموع 30 بازي براي باشگاه انجام داد.

به خاطر کارهاي حرفه اي ديگري که انجام مي داد، او در تاريخ 5 سپتامبر 1903 و بعد از 507 روز رياست مجبور به استعفا شد. بعد ها در زمان آرتور ويتي او به عنوان نايب رئيس مشغول بود.