به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

پاول هاس (1903-1902)

پاول هاس اولين رئيس باشگاه بارسلونا بود که در پيدايش آن نقشي نداشت. در واقع عضو گروه موسس باشگاه نبود. او همچنين اولين رئيسي بود که بازيکن تيم نبود و هرگز براي تيم بازي نکرد.

اين مرد آلماني در تاريخ 5 سپتامبر 1902 به رياست رسيد و تا تاريخ 17 سپتامبر سال بعدش در اين سمت بود. دوران رياست او مصادف بود با دوران بسيار سخت باشگاه. مشکلات مالي مختلف از يک سو و مشکلات مختلف مختلف با فدراسيون اسپانيا که مي خواست ليگي را راه اندازي کند که هيچ خارجي در آن حضور داشته باشد از يک سو. به همين دليل هاس در فدراسيون کاتالان يکي از رهبران معترض به اين قضيه بود.

اما اين تنها مشکلاتي نبودند که هاس با آنها روبرو بود. بارسا بعد از بازي با هيسپانيا از جام ماکايا کنار رفت. نتيجه اين بحث و جدل باعث بوجود آمدن جام کاتالونيا شد. اولين تجربه برگزاري اين تورنومنت در فصل بعد بود، و اين بارسا بود که بعد از پيروزي در 12 بازي از 14 بازي که انجام داد قهرمان شد.

هاس همچنين تيم راگبي را نيز در باشگاه ايجاد کرد. ورزشي که البته چندان در آن موفق نبود. اقدام ديگري که هاس در طي رياستش انجام داد، معرفي افتخارات باشگاه فوتبال بارسلونا بود.