به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

اتو گملین (1910-1909)

اوتو گملین در 14 اکتبر 1909 به ریاست باشگاه فوتبال بارسلونا رسید. او پس از اولین دوره ریاست خوان گمپر به ریاست رسید، او باشگاه را از خطر انحلال نجات داد.

گملین تنها برای کمتر یک سال و تا 17 نوامبر 1910 ریاست را بر عهده داشت و سپس زمام کار را باز هم به موسس باشگاه تحویل داد. گملین که به خاطر جسه بزرگش به "اتو ی بزرگ" معروف شده بود، در طی 344 روزی که ریاست باشگاه را بر عهده داشت، تمام تلاش خود را در جهت تجدید حیات باشگاه پس از اولین دوره ریاست گمپر کرد.

خود تیم در مسابقات نمی توانست بهتر از این کار کند. بارسا اولین قهرمانی اش در اسپانیا را بدست آورد، همچنین بدون از دست دادن حتی یک امتیاز قهرمان جام کاتالونیا شد و جام بلورین (شیشه ای) را نیز به دست آورد. همچنین این اولین باری بود که باشگاه میزبان تیمی از بریتانیا با نام کاردیف کورینتیانس بود و این تیم را با قدرت و با نتیجه 1-4 شکست داد.

دوره ریاست گملین با پایان دوران فوتبال آماتور همراه شد، و آهسته آهسته اعضای مجهول نیز آشکار شدند. به عبارت دیگر، آنها کسانی بودند که تنها میخواستند به عنوان تماشاچی به ورزشگاه بیایند و بازی های تیم را تماشا کنند.

زمانیکه او از مقام و سمت خود کنار رفت به اولین دانشگاه داوران فوتبال اسپانیا پیوست و بعنوان یکی از اعضای هیئت مدیره توسط گمپر انتخاب شد.