به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

گسپر روسز (1931-1930 ، 1921-1920 ، 1917-1916)

گسپر روسز باشگاه فوتبال بارسلونا را در 3 دوره جدا از هم هدایت کرد، وی اولین بار در25 ژوئن 1916 ریاست را به عهده گرفت، و جانشین رافائل لوپارت که استعفا داده بود، شد.

خاطره انگیزترین اتفاق دوران ریاس او که در 17 ژوئن 1917 به پایان رسید، جذب "گراچیتونرا کاس" بود. بارسا در زمان عقد قرارداد با این بازیکن تصور میکرد او اسپانیایست اما در حقیقت، او آرژانتینی بود. او در زمان ورود به کشور مدارک جعلی ارائه کرده بود. به عنوان یک خارجی، او حق حضور در رقابت های جام کاتالونیا را نداشت. در اواخر رقابت ها باشگاه اسپانیول این موضوع را فهمید و به فدراسیون فوتبال گزارش کرد. آنها تصمیم گرفتند تمام امتیازاتی که باشگاه بارسلونا از بازی هایی که این بازیکن در آنها شرکت داشته، بدست آورده است را برگردانند و مسابقات را تکرار کنند. بارسا از انجام این کار خودداری کرد و در نتیجه قهرمانی را که تقریبا بدست ـورده بود، از دست داد. این مسئله باعث شد روسز از هر دو سمتش یعنی ریاست بارسا و ریاست فدراسیون فوتبال استعفا دهد.

سه سال بعد در 27 ژوئن 1920 گسپر روسز یکبار دیگر برای ریاست باشگاه انتخاب شد. دومین دوره ریاست او در باشگاه بهتر بود زیرا تیم در رقابت های جام کاتالونیا قهرمان شد. این موفقیت درباره قهرمانی در اسپانیا تکرار نشد زیرا به خاطر مسائل سیاسی، بارسا تحت فشار فدراسیون مجبور به کناره گیری از آن رقابت ها شد.

خارج از میدان بازی مهمترین چیزی که او بدست آورد ایجاد شغل جدیدی در باشگاه بود که وظیفه آن طراحی و ایجاد زمین جدیدی برای باشگاه بود زیرا زمین کارر بسیار کوچک بود. او در تاریخ 17 جولای 1921 از ریاست کنار رفت.

آخرین دوره ریاست او از تاریخ 30 ژوئن 1930 آغاز شد، با فوت موسس باشگاه "هنس گمپر" در 13 اکتبر همان سال مصادف شد. این دوره از ریاست او همچنین با اختلافات شدید میان اعضاء هئیت مدیره همراه بود، به طوریکه او در کمتر از یک سال 3 هیئت مدیره مختلف را پیش روی خود دید.

در درون زمین بهترین چیز قهرمانی در جام کاتالونیا و بدترین چیز تحقیر تیم با نتیجه 1-12 در سن مامس بود. در نهایت، روسز در تاریخ 22 اکتبر 1931 برای آخرین بار از سمت ریاست باشگاه کنار رفت.