به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

ریچارد گرالس (1920-1919)

ریچارد گرالس در تاریخ 10 ژوئن 1919 و بعد از اینکه موسس باشگاه بارسلونا یعنی خوان گمپر برای سومین بار از ریاست کنار رفت جانشین وی شد.

دوران ریاست او کاملا با موفقیت همراه بود. تعداد اعضاء به 3217 نفر رسید، و در ارتباط با سیاست استقلال طلبی کاتالان که خود گرالس یکی از مبلغان بزرگ آن بود، باشگاه فوتبال بارسلونا به سازمان های دیگر پیوست و روز ملی کاتالان را در 11روز  سپتامبر جشن گرفت. در بخش اقتصادی، باشگاه توانایی پرداخت 16100 پستاس (پول اسپانیا) را داشت و برای اولین بار در طی سال های سال باشگاه هیچ بدهی نداشت. در داخل زمین نیز اوضاع به خوبی پیش میرفت، بارسا با اتکا به بازیکنان بسیار خوبی که داشت هر دو جام قهرمانی کاتالان و قهرمانی اسپانیا را به دست آورد.

در پایان فصل و در تاریخ 27 ژوئن 1920 مجمع عمومی باشگاه با حضور جمع کثیری از اعضاء برگزار شد و درباره اساسنامه جدید باشگاه بحث و گفتگو شد. توافقات در 43 بند که نایب رئیس خوان باپیستا سولر اعلام کرد به سرعت و به اتفاق آراء تصویب شد. به همین ترتیب، حقوق ماهیانه که توسط اعضاء پرداخت میشد از 2 پستاس به 3 پستاس افزایش یافت، و هیئت های مربوطه شکل گرفت و آنها به پیش بردن هدف بزرگ رئیس قبلی که همانا بررسی عمیق در تمام مسائل ساختن یک زمین جدید بود پرداختند که اینها در زمان رئیس بعدی یعنی گسپر روسس که دومین دوره ریاست خود را در باشگاه بعد از تاریخ 27 ژوئن 1920 آغاز کرده بود شروع شد.