به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

استیو سالا (1935-1934)

استیو سالا در 16 جولای 1934 بیستمین رئیس باشگاه فوتبال بارسلونا شد. هدف اصلی او سامان دادن به وضعیت بحرانی باشگاه در آن زمان بود. او بعنوان رئیس باشگاه، با دو مشکل اصلی روبرو بود، یکی مشکلات مالی و دیگری مشکلات ورزشی.

برای حل کردن مشکل اول، هیات مدیره، با راهنمایی سالا، میزان حق عضویت اعضای باشگاه را معین کرد، و آن را تا 5 پستاس بالا برد. برای تغییر دادن وضعیت تیم در زمین، پلاتکو بعنوان سرمربی به تیم آمد و تیم با آمدن بازیکنان خارجی مثل برکسی مجارستانی و فرناندز اوروگوئه ای و دو بازیکن بومی مثل رایچ و اسکولا قوی تر شد. نتیجه این اقدامات پیشرفت قابل توجه در نمایش تیم بود، که آن فصل برنده جام کاتالونیا شد.

سالا که اولین رئیسی بود که یک زن -آنا ماریا مارتینز ساگی- را وارد هیات مدیره باشگاه کرد، صاحب هتل اورینت بود. معروف ترین حکایت راجع به او این است که او به خاطر علاقه بسیار زیادی که به سامیتیر داشته، به او یک اتاق داده و به او پیشنهاد کرده است که این اتاق را تا آخر عمرش برای خود نگاه دارد.

بعد از یک سال مدیریت خوب، که به باشگاه فرصت داد تا بحران را پشت سر بگذارد، استیو سالا به علت دلایل شخصی تصمیم گرفت که برای انتخابات بعدی کاندید نشود و در نتیجه، در روز 27 جولای 1935، ریاست را به جوزپ سانیول واگذار کرد.