به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

خوان سولر (1940-1939)

بعد از جنگ داخلی رژیم فرانکو دستور تشکیل کمیته جدیدی برای عهده دار شدن مدیریت بارسلونا را داد. دکتر خوان سولر مدیریت این کمیته را در تاریخ 6 می 1939 پذیرفت و به عنوان اولین مدیر عصر جدید باشگاه پس از جنگ انتخاب شد.

افرادی که سولر را برای کار مشکل بازگشایی دوباره بارسلونا همراهی کردند مردانی بودند که تقریبا در بارسا مشغول به کار بودند, مردانی مانند خوام گوواردیولا که نقش قائم مقامی را گرفت و خوان بارگونیو که نقش منشی را ایفا میکرد. هرچند هیئت مدیره جدید سه عضو دیگر داشت که توسط رژیم مامور شده بودند که به صورت سخت گیرانه به فعالیت باشگاه نظارت کنند. میزان این رسیدگی به حدی بود که حتی پلیس فایل مخصوصی را برای جاسوسی در باشگاه باز کرده بود.

حتی در این شرایط سخت خوان سولر برای سوق دادن باشگاه به سمت اهداف ذهنی خود تلاش میکرد. جبران از دست دادن هواداران که تعدادشان به 3500 نفر رسیده بود, بازگشایی زمین لس کورتس، سازماندهی مجدد مدیریت باشگاه، و بازسازی کادر فنی، با احترام به آخرین هدف مدیر بارسا که تحکیم موقعیت جوانان باشگاه بود، و ورود اولین مربی و تمرین دهنده بومی آشنا به علم فوتبال جهان بعد از جنگ (جوزپ پلاناز)، برای تیم جوانان باشگاه.

بعد از مدیریت یک ساله وی کمیته المپیک اسپانیا و انجمن ورزش ملی تصمیم گرفت که در تاریخ 13 مارچ 1940 خوان سولر را به صورت یک طرفه از پست مدیریت بارسلونا عزل کند و یکی از مردان خودشان به نام، Enrique Piñeyro Marquis de la Mesa de Asta، مردی که کاملا با رژیم فرانکو همسو و در یک مسیر است را منسوب کنند.