به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

انریکه پینیرو (1943-1942 ، 1942-1940)

انریکه پینیرو ای ده کوئرلات (بارسلونا 1883-1960) یک آریستوکرات بود که کاملا به رژیم فرانکو متصل بود. او توسط مسئولین نظام به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا انتخاب شد.

پینیرو هیچ ارتباطی از قبل با باشگاه نداشت اما این خصلت مثبت را داشت که هیئت مدیره ای برای خود انتخاب کند که همگی از بارساییهای باسابقه بودند. او خیلی زود فهمید که مردم چه حسی نسبت به بارسا دارند. موضوعی که او را تبدیل به مردی کرد که به باشگاه بارسلونا متعهد بود و تبدیل به مدافع اصلی آن شد در زمانی که اوضاع بسیار به ضرر باشگاه بود. در زمان ریاست او، باشگاه بارسلونا شروع به درمان از اثرات آسیب جنگهای داخلی کرد و بالاخره پس از زمانی طولانی بدون کسب هیچ عنوانی، بارسا در سال 1942 جام ژنرالیسمو را کسب کرد. نکته منفی این فصل، حجم تلاشی بود که انجام دادند تا بتوانند در دسته اول باقی بمانند. آبی و اناری پوشان در بازیهای پلی آف سقوط، در مقابل مورسیا قرار گرفتند که در پایان به راحتی و با نتیجه 5-1 بردند. تنها یک هفته بعد، پس از اینکه مقام خود را دو سال و چهار ماه حفظ کرده بود، در 13 آگوست 1942 ، پینیرو از سمت خود استعفا داد و گفت به اهدافی که باید، رسیده است. موسسه فوتبال کاتالان تصمیم او را پذیرفت. اما مهمترین بخشهای حکومتی در آن زمان، برعلیه آن رای دادند. بنابراین، یک ماه بعد، مارکی دو آستا مجبور شد برای دومین بار ریاست را برعهده بگیرد. دوره ای که تا 20 آگوست 1943 ادامه داشت. پس از شکست تحقیرآمیز 11-1 در چامارتین، پینیرو دوباره استعفا داد. این بار، بدون بازگشت.

در دوران ریاستش، محوطه پشت دروازه ها و کناره های زمین لس کورتس بزرگتر شد و زمین بسکتبال ساخته شد. همچنین، بیسبال، دوچرخه سواری و هندبال رسما ترقی داده شدند.