به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

نارسیس د کارراس (1969-1968)

نارسیس د کارراس(لا بیسبال د امپوردا 1905- بارسلونا 1991) در 17 ژانویه 1968 مدیر بارسا شد.

وی در طول سخنرانی ابتدایی خود اعلام کرد که برنامه هایش برای تبدیل باشگاه به شعار، "بارسا فراتر از یک باشگاه است" چه خواهد بود. کارراس در جامعه ی کاتالان یک شخصیت برجسته بود و همچنین در سال های جوانی خود منشی شخصی کامبو بود. وی وکیلی با عقاید لیبرال و دمکراتیک بود (اگرچه به فرانکویزیم گرایش داشت، و همین امر باعث شد یک بار وارد پارلمان اسپانیا شود) و پیش از این نیز به عنوان قائم مقام در هیئت مدیره بارسا تحت رهبری مونتال و انریک مارتی حضور داشت. در هیئت مدیره تحت هدایت انریک مارتی، او نقش مهمی در ماجرای ننگین دی استفانو داشت، گرچه مداخله وی تأثیری در جلوگیری از این شکست نداشت. پس از استعفای مارتی، او قصد داشت در انتخابات باشگاه شرکت کند اما فشار از جانب فالانگیست ها مانع وی شد.
 
کارراس به عنوان مدیر می خواست نمایندگانی از خانواده های بارسا در هیئت مدیره حضور داشته باشند، اما این ابتکار اگرچه در کل خوب بود، باعث شد مشکلات و جدل ها بین اعضای هیئت مدیره پایان نیابد. فصل 1968-1969 به دلیل امضای قراردادی بحث برانگیز با هلنیو هررا فصلی بحرانی بود. تا قبل از آن سالوادور آرتیگاس مربی تیم اصلی بود و قرارداد او به تازگی تمدید شده بود. اما زمانی که تیم در تور آمریکا به سر می برد، هیئت مدیره جلسه ای برای بحث درباره اینکه بهتر است هلنیو هررا استخدام شود یا نه، برگزار کرد. رای گیری برگزار شد و 11 نفر با آمدن هررا موافق بودند و 7 نفر مخالف حضور وی بودند. امضای قرارداد با مربی جدید به معنی فسخ خود به خود قرارداد آرتیگاس بود.
 
سه نفر از اعضای هیئت مدیره بلافاصله به ایتالیا سفر کردند تا با هلنیو هررا مذاکره کنند. از مواد توافق مشروط مربی آرژانتینی این بود که مبلغی بیش از دو برابر آنچه آرتیگاس دریافت می کرد، بگیرد. این امر عواقب بدی برای اقتصاد باشگاه داشت و نظر حامیان مالی برگشت که باعث شد هیئت مدیره تصمیم بگیرد سالوادور آرتیگاس را در شغل خود ابقا کند.
 
کارراس نقشی تأسف برانگیز در این رسوایی داشت، زیرا درست زمانی که بحث و جدال ها به اوج خود رسیده بود او در بوداپست با کمیته برنامه ریزی فیرز کاپ ملاقات می کرد. وی همه چیز را به قائم مقام خود، پره بارت، سپرده بود که باعث شد در صلاحیت او شک جدی به وجود آید و در بخش های مختلف صحبت هایی مبنی بر استعفای کارراس ایجاد شود. در نهایت در 18 دسامبر 1969 کارراس از پست خود کناره گیری کرد.