به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

آگوستی مونتال ای کوستا (1977-1969)

آگوستی مونتال ای کوستا متولد سال 1934 در شهر بارسلونا، فرزند رئیس پیشین بارسا(آگوستی مونتال ای گالوبارت) در دوران کارراس نایب رئیس بارسا بود و پس از استعفای او برای کسب ریاست بارسا اقدام کرد.

مونتال عضو یکی از بزرگترین خانواده های بارسا بود و توانست پیر بارت را که قصد داشت بارسا را از گذشته اش جدا کند را با کسب 14 رای در انتخابات شکست دهد.

در دوران ریاست وی، باوجودیکه فرانکو کماان زنده بود، مونتال توانست از میهن پرستی و کاتالانیسم دفاع و با سیاستهای فدراسیون فوتبال اسپانیا مخالفت کند. با کارهای او بارسا نمادهای قدیم را بازستاند و به نام سابق کاتالان خود بازگشت. در خبرنامه باشگاه، کارتهای عضویت و حتی بلندگوهای ورزشگاه از زبان کاتالان استفاده کرد با اینکه در بعضی مواقع دشواریهایی نیز وجود داشتند. وی در ماجرای گوروستا 'Guruceta case' موضع سرسختی در برابر فدراسیون فوتبال اسپانیا گرفت و از منافع باشگاه دفاع کرد. او با خرید هردیا 'Heredia' تبعیضی که برای بارسا در به خدمت گرفتن بازیکنان خارجی وضع شده بود را از راه برداشت و توانست به دنبال آن کرویف، برترین بازیکن وقت جهان را به کاتالونیا بیاورد.

پرنده هلندی نه تنها در فتح لالیگا در فصل 74-1973 بلکه در انتخاب مجدد مونتال به سمت ریاست باشگاه در تاریخ 18 دسامبر 1973 با 902 رای در برابر 340 رای لوئیس کاساکوبرتا نیز نقشی کلیدی ایفا کرد.

او در هشت سال حضور خود در بارسا دستاوردهای دیگری نیز داشت،از جمله جشنهای سالگرد خیره کننده بارسا،مدرنیزه کردن مدیریت باشگاه و تقویت سایر ورزشها با افتتاح پالائو بلائوگرانا و زمین یخی بارسا در سال 1971 بود.

در 18دسامبر 1977 او با اعلام حمایت از معاون خود رایمون کاراسکو از حضور در انتخابات بعدی باشگاه امتناع ورزید و به عنوان ریاست موقت باشگاه به کار خود ادامه داد تا انتخابات می 1987 برگذار شود.