به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

جراردو 'تاتا' مارتینو (2013-14)

او در پيش فصل 14-2013 و بعد از كناره گيري تيتو ويلانووا بدليل بيماري ، هدايت بارسا را بر عهده گرفت .

جراردو تاتا مارتينو در 26 جولاي 2013 هدايت بارسا را بر عهده گرفت . او در پيش فصل 14-2013 و پس از كناره گيري تيتو ويلانووا بدليل بيماري بعوان سرمربي بارسا برگزيده شد.

مارتينو كه متولد روزاريو (آرژانتين ) در 20 نوامبر 1962 بود ، بعد از يك دوره موفق كاري در آمريكاي جنوبي و يك دوره تاثير گذار در باشگاه نيوولزاولدبويز در آرژانتين ،در 26 جولاي 2013 به بارسا پيوست . بارساي تاتا فصل را بسيار خوب شروع كرد . انها ابتدا در سوپر كاپ اسپانيا اتلتيكو مادريد را مغلوب كردند و در ادامه بهترين شروع تاريخ بارسا را رقم زدند ،با 8 پيروزي پياپي در ابتداي فصل ، 28 گل زده و تنها 6 گل خورده . مارتينو همچنين ركورد شكست ناپذيري مربي هاي جديد باشگاه در ابتداي فصل را با 20 بازي بدون شكست ( 14 تا در لاليگا ، 4 تا در ليگ قهرمانان و 2 تا در سوپر كاپ اسپانيا ) شامل 16 برد و 4 تساوي ،52 گل زده و تنها 11 گل خورده ،در اختيار دارد.

متاسفانه مصدوميت مهره هاي كليدي مانند والدس ، پيكه ، آلبا ، نيمار و مسي عملكرد كلي تيم را تحت تاثير قرار داد و شروع خوب تيم ادامه پيدا نكرد . آنها تنها دقايقي با قهرماني در كوپا دل ري در مقابل رئال مادريد فاصله داشتند و همچنين تنها به يك پيروزي مقابل اتلتيكو مادريد براي قهرماني در لاليگا نياز داشتند . بعد از برتري نيمه اول بارسلونا ، اتلتيكو كار را به تساوي كشاند و به اين ترتيب با دست يابي به امتيازي كه نياز داشت بارسا را از كسب جام دور كرد . هچنين آرزوهاي اروپايي بارسا در مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان به دست اتلتيكو از بين رفت . در انتهاي فصل 14-2013 مارتينو باشگاه را ترك كرد ،در حاليكه جام به شكلي بي رحمانه در بازي آخر از دستانش ربوده شد.

در 59 بازي تحت هدايت مارتينو ( 38 بازي لاليگا ، 10 بازي در ليگ قهرمانان ، 9 تا در جام حذفي و 2 تا در سوپر كاپ اسپانيا )، بارسا موفق به كسب 40 پيروزي ، 11 تساوي شد و متحمل 8 شكست گرديد ، 148 گل به ثمر رساند و 48 گل نيز دريافت كرد.

مارتينو در طول دوران بازيگري خود هافبك برجسته اي بود كه در تيم هاي نيولزاولدبويز ،تنريف ، لانوس ، اوهاگينس و بارسلونا دي گواياقوئيل به ميدان رفت و در نهايت در سال 1996 كفش هايش را آويخت . وي نخستين تجربه ي سرمربيگري خود را در سال 1998 در باشگاه كلاب ليبرتاد پاراگوئه گذراند و پس از آن سرمربي تيم هاي ملي پاراگوئه و باشگاه نيولزاولدبويز شد.