به اشتراک گذاری
FaceBook  Twitter  

پالاو بلائوگرانا

سالن ورزشی باشگاه در 23 اکتبر 1971 افتتاح شد و اکنون توسط تیمهای والیبال، بسکتبال و هاکی مورد استفاده قرار می گیرد.

پالاو بلائوگرانا یک مجموعه ورزشی است که توسط تیمهای فوتبال، هاکی و فوتسال اف سی بارسلونا برای تمرین مورد استفاده قرار می گیرد. این مجموعه که در 23 اکتیر 1971 افتتاح شد، توسط دو معمار کاتالان فرانسس کاوالر و جوزپ سوتراس طراحی شده است. این مجموعه در آن زمان، مدرنتین و جالبترین مجموعه ورزشی در کل اسپانیا بود.

مکان

مکان آن در آوینگودا آریستیدس مایول در منطقه لس کورتس در بارسلونا می باشد، همان منطقه ای که نوکمپ در آن واقع شده است. این ساختمان در کنار ادارات باشگاه و زمین یخی قرار دارد. این مجموعه همچنین در مجاورت مینی استادی و فروشگاه بزرگ اف سی بوتیگا می باشد.

رشد سکوها

وقتی پالاو ساخته شد، 5.696 نفر ظرفیت داشت. در سال 1994 این تعداد به 7.334 ارتقا داده شد و در بازسازی بعدی در اکتبر 2007 این عدد به 7.585 رسید. پس از نتایج خوب تیم در دهه 80 بود که تعداد هواداران آن افزایش پیدا کرد و بازیهای خانگی به پالاو سنت یوردی که 17.000 نفر ظرفیت داشت منتقل شد (1990 تا 92). اما این سالن جدید بزرگ بود و از طرفی مسیر طولانی تا رسیدن به آنجا هواداران را ناراضی کرده بود. به این دلایل، تصمیم گرفته شد که بازیها مجددا در بلائوگرانا برگزار شوند.

مکان رزرو شده برای بازیکنان خاص

پیراهنهای برخی از مهمترین بازیکنان بارسا در پالاو نمایش داده می شود. 7 بازیکن که به این افتخار نائل شدند عبارتند از بسکتبالیست ها آندرس خیمنز، ناچو سولوزابل و خوان آنتونیو سن اپیفانیو (اپی) و ستارگان هندبال خوان سگالس، اینیاکی اوردانگارین، اسکار گرائو و اریک ماسیپ.

بخش المپیکی

علاوه بر شاهد بودن موفقیتهای اف سی بارسلونا در طی سالهای مختلف، پالائو بلائوگرانا همچنین در بازیهای المپیک بارسلونا 1992 میزبان هاکی، جودو و تکواندو بود.